Ostatní

Ostrava je město pro váš byznys!

  • Napsal Michaela Brázdilová
  • Kategorie: Ostatní

Ostrava je pro byznys strategicky dobré místo. Většina firem sídlí v Praze a pokud něco sháníte na Moravě nebo Slezsku, do Prahy se kvůli tomu nepotáhnete.

Pokud tedy ještě nemáte pobočku v Ostravě, tak nad tím pouvažujte. Pronájem kanceláře Ostrava vám pomohou najít zkušení realitní makléři z firmy JLL. Jsou zde nově postavené moderní kancelářské komplexy jako Axis Office Park, IQ Ostrava, Nordica, Nová Karolína, Orchard nebo Red House. Je z čeho vybírat. Tak neváhejte a rozšiřte svůj byznys do Ostravy, určitě nebude litovat.

Tip na dárek: Drony

  • Napsal Michaela Brázdilová
  • Kategorie: Ostatní

Když někdo slyší slovo drony, tak si nejspíše představí špehovací zařízení nějakých amerických inteligencí. Jenže drony jsou vlastně velmi oblíbené hračky. Nejen hračky. V poslední době jsou drony nedílnou součástí umělců, filmařů a obdivovatelů přírody. Proč? Protože se výrazně zmenšila velikost kamer a krásné záběry se dají natočit malinkou krabičkou. Ta se upevní na dron a jde se natáčet. Nádherné panoramata a záběry z ptačí perspektivy. Proto hodně roste průmysl a výroba těchto dronů, které spadají do kategorie RC Modely. Ty jsou řízeny skrze rádiové vlny dálkovým ovladačem. A v České Republice dokonce probíhají závody dronů! Nejhorší je cenový rozptyl. Úplně základní dron se dá zakoupit za pouhých 1000 Kč, avšak kvalitní dron, který je hodně odolný stojí až 100 000 Kč. Pokud ještě nevíte, jak si udělat radost na Vánoce či přemýšlíte o dárku pro své ratolesti, dronem je určitě nezklamete!

Co je kontejnerová přeprava?

  • Napsal Michaela Brázdilová
  • Kategorie: Ostatní

Pokud potřebujete převážet za moře velkoobjemové zásilky, jednou z možností je využít kontejnerovou přepravu. O své zboží se bát nemusíte, protože je vždy pojištěné a vy jej můžete pomocí sledovacího zařízení sledovat odkudkoliv pomocí internetu. Díky standardizovaným rozměrům kontejnerová přeprava není tak nákladná jako jiné druhy přepravy. Převáží se buď pomocí lodě, železnice nebo silničními vozidly. Rozměry se pohybují od 2,5 metru po 6 metrů.

Číst dál

Co je přeprava

  • Napsal Michaela Brázdilová
  • Kategorie: Ostatní

Přeprava je pojem pro cílevědomé přemístění osob, nákladu či zvířat dopravními prostředky z místa A do místa B po dopravních komunikacích za účelem zisku. Je produktem dopravy. Vykonavatelem přepravy je dopravce, objednavatel se nazývá přepravce. Ten s dopravcem uzavírá přepravní smlouvu.

Číst dál

Postele do penzionu?

  • Napsal Michaela Brázdilová
  • Kategorie: Ostatní

Postele do penzionu musí splňovat několik důležitých požadavků. Musí být bytelné a odolné proti poškození a také s se s nimi musí jednoduše manipulovat, aby neměl personál mnoho práce. Musí být také praktické pro časté stlaní a samozřejmě pohodlné pro co největší komfort hostů. Důležitá je také velmi kvalitní matrace, která bude vyrobena z pěny s vysokou pevností a dobrou prodyšností. Pro hotely a penziony jsou například velmi vhodné postele z masivu, které jsou pevné a zaručují se dlouhou životností. Takový nábytek vyrábí například firma Gazel, která se specializuje na výrobu z masivu.