Dopřejte si odpočinek v Luhačovicích

penzion luhačovice

Luhačovice jsou známé jako největší lázeňské město na Moravě. Je zasazeno do malebného podhůří Vizovických vrchů asi 20 kilometrů od Zlína. Jedná se o nejvíce navštěvované lázně ležící na Moravě. Nabízí se vám hotel i penzion v Luhačovicích. Je pouze na vás, který typ ubytovacího zařízení preferujete.

Luhačovice jsou charakteristické sirným pramenem, ale léčivé účinky má dalších sedmnáct druhů přírodních minerálních vod, které jsou určena k léčbě pacientů s problémy dýchacího a zažívacího ústrojí, s poruchami látkové výměny a také se zde léčí lidé s poruchami pohybového ústrojí. Rok co rok Luhačovice navštíví tisíce turistů, kteří vyzdvihují nejen zdejší lázeňskou tradici, ale i architekturu zdejších stavení. A v neposlední řadě jsou turistickým lákadlem již zmíněné léčivé prameny (Vincentka, Ottovka, Aloiska apod.).

Co navštívit v Luhačovicích?

I na jihu Moravy můžete strávit pohádkovou dovolenou, přičemž Luhačovice jsou ideální volbou. V letním období se vám zde nabízí celá řada aktivit. Horké dny strávíte u přehrady, ve které se můžete koupat. V okolí se nachází pěší a cyklistické stezky, které vás okolím provedou. A nesmíme opomenout ani kulturní akce, které jsou zde každoročně pořádány, jako je například festival Janáček a Luhačovice.

O lázních Luhačovice

Přírodní léčivé prameny – sirný pramen, 17 druhů minerálních vod

Indikace – problémy s dýchacím a trávicím ústrojím, poruchy látkové výměny, problémy s pohybovým aparátem

Léčebné procedury – pitná kůra, lázeňská léčba, inhalace, koupele, slatinné obklady, masáže, plynové injekce