Ideální materiál nejen pro náušnice

  • Napsal Vladimíra Pohanková
  • Published in Ostatní

Šperky k lidstvu odedávna patřily. Je pravdou, že byly vždy hlavně doménou něžnější části populace, ale i pánové, zvláště pak z vyšších vrstev, nosili nějaké ty náramky, případně řetízky. Tento trend přetrvává dodnes, i když móda se trochu změnila.

nausnice

Šperky si v současnosti může dovolit koupit prakticky každý, alespoň na západní polokouli, jelikož jsou cenově daleko dostupnějších než v dobách dřívějších.

K výrobě šperků se používá celá řada materiálů. Nejčastěji jsou to však stříbro, chirurgická ocel, platina nebo zlato. Poslední jmenovaná surovina stále patří stále mezi nejžádanější, ale zároveň také nejdražších. Standardně se dnes nosí nejen klasické zlato se žlutavým zabarvením, ale stále populárnější bílé zlato.

Minimální rozdíly

Rozdíly mezi bílým a klasickým zlatem nejsou co se kvality týče prakticky žádné. Oba materiály jsou obdobně kvalitní. Stejně jako ze žlutého, i z bílého zlata se vyráběj stejné typy šperků – náhrdelníky, řetízky či náušnice bílé zlato.

Ty jsou velice žádané. S černým šatstvem totiž dokáží vytvořit dokonalý kontrast. Jsou ideálním doplňkem nejen k večerní róbě nebo jinému společenskému úboru, ale klidně je můžete sladit i s běžným oblečením, které nosíte normálně. Zde nezáleží pouze na barvě, ale rovněž na designu náušnic bílé zlato.

V případě, že chcete tento druh šperku nosit i při běžných příležitostech, a nejen během zvláštních událostí, měli byste si vybrat spíše střídmější design, který tolik nebije do očí.

Hezký dárek

Vzhledem k tomu, že náušnice bílé zlato obvykle stávají i několik tisíc korun, jedná se o vhodný dárek třeba k maturitě nebo promoci. Není to nic levného, ale zároveň se člověk příliš neplácne přes kapsu. Je to samozřejmě pěkný dárek nejen pro mladé ženy, ale i školou povinné slečny, pro které to může být první šperk v životě.