Tipy na výlety, od lidí a pro lidi

Znáte to. Venku je krásné počasí, ale přesto nemáte na víkend žádné plány. Zdá se, že už máte všechny místa prozkoumané a absolutně vás nenapadá, kam si zajet na výlet. Naše redakce zapártrala v serverech, které doporučují tipy na výlety, ale není to jen klasická obecná omáčka. Chtěli jsme najít server, na který bude spoleh i do budoucna a přidá nám něco "navíc".

V našem testu jsme hodnotili zejména přehlednost webu, textu a hustotu reklamy. Dále jsme se soustředili na množství originálních nápadů a doporučení na výlety po celé České republice. Chtěli jsme zkrátka najít místo, kde najdete neobyčejné tipy a zkušenosti konkrétních lidí.

Naším vítězem se stal server Tipykamnavylet.cz

V našem testu zvítězil server tipykamnavylet.cz. Zajímavostí je, že se nejedná o klasický web, ale diskuzní fórum. Fórum je přehledně členěné dle krajů, takže si zájemce o výlet může ihned najít nejzajímavější cíle v blízkosti jeho domova. Velkým plusem je, že do diskuze přispívají tipy zkušení cestovatelé, kteří na místě byli.

Kromě toho se nám líbilo, že příspěvek konkrétního tipu na výlet neobsahuje žádný reklamní balast. Ale naopak obsahuje pouze nejdůležitější informace, které potřebujeme. Třešničkou na dortu je, že zde naleznete i tipy na výlety k našim sousedům ze Slovenska.

Každý tip tak obsahuje:

  • vstupné
  • otevírací dobu
  • mapu
  • Stručný popis místa

A pokud nechtete hledat dle krajů, můžete využít responzivní mapu výletů. Na mapě můžete vidět jednotlivé symboly, které vám napoví o jaký tip výletu se jedná. Na první pohled tak poznáte, jestli se jedná o hrad, zámek, rozhledu nebo třeba turistický výšlap.

Ukázka mapy

mapa vyletu2

 

Takže pokud příště nebudete vědět, kam na výlet, ať už o víkendu, nebo v týdnu, doporoučujeme využít tento nový portál. Když si ho otevřete na mobilu, určitě vám ušetří nějaká ta data, protože není provázaný žádnou otravnou reklamou.