Luhačovice – čtvrté největší lázně v Česku

Ubytování Luhačovice

Projděte se malebným lázeňským městem, poznejte zdejší historii a ochutnejte léčivé minerální prameny. Luhačovice jsou proslulé hlavně díky minerálním pramenům. Najděte si ubytování v Luhačovicích a zůstaňte v lázeňském městě několik dní. Nudit se rozhodně nebudete. A co na vás čeká?

Luhačovice se rozprostírají na Moravě, konkrétně na rozhraní Slovácka a Valašska. Město je obklopeno zalesněnými kopci a zdejší příroda patří mezi turistická lákadla. Pokud milujete historii, nadchnou vás pamětihodnosti, a to konkrétně kostel Svaté rodiny, zámecká kaple svatého Josefa, kaple Panny Marie či kaple svaté Alžběty.

Minerální prameny

Jak jsme již zmínili, Luhačovice jsou proslulé hlavně díky svým 14 minerálním pramenům, které zde vyvěrají. Minerální prameny jsou bohaté na volný oxid uhličitý. Minerální vody se využívají k různým procedurám, jako je pitná kúra a inhalace. K těmto procedurám se využívají prameny Vincentka, Aloiska, Ottovka, pramen Dr. Šťastného a pramen Sv. Josefa. Ostatní prameny jsou používány k léčebným koupelím.

Kam na výlet?

  • Baťův kanál – možnost plavby, vodní turistiky a cykloturistiky
  • Hrad Buchlov – již zdaleka viditelný hrad ze 13. století
  • Zámek Buchlovice – významné barokní šlechtické sídlo
  • Lešná – zde se nachází zoologická zahrada, která potěší rodiny s dětmi

Najděte si ubytování Luhačovice a užijte si pohádkovou dovolenou se vším všudy. I Česká republika má místa, která vás okouzlí.