Dovolená v zahraničí

Objevte krásy Liptova!

Liptov je jedinečný region na severu Slovenska, který je charakteristický svou rozmanitostí přírody. Na jednom místě můžete pozorovat kontrast vysokých štítů přilehlých hor s dolinami plnými jeskyní a pramenů léčivé vody.  

ubytování Liptovský Mikuláš

Číst dál

Slovenská města, která stojí za návštěvu

ubytovani  na Slovensku

Že Slovensko nejsou jen Košice a Bratislava potvrzují další krásná města, která se stanou ideálním místem pro vaši dovolenou. Cena ubytování na Slovensku se sice s přijetím eura nepatrně zvýšila, i tak se ale stále vyplatí. Kam se tedy vydat?


Trenčín
Jedno z nejstarších slovenských měst leží jen pár kilometrů od našich hranic, a kromě nesčetných památek rozmístěných po celém městě, se může chlubit velkolepou stavbou na vysokém kopci. Trenčínský hrad patří mezi ty vůbec nekrásnější na Slovensku a jeho dominantou je honosný palác, který nechal postavit Zikmund Lucemburský. Procházka po centru města s následným výšlapem k hradu je ideální nejen pro rodiny s dětmi.
Piešťany
Nedaleko Trenčína leží lázeňské město Piešťany, které bývá často označováno jako slovenské Karlovy Vary. Noblesní atmosféra lázeňských kolonád na vás dýchne atmosféru první republiky. Město ožívá hlavně po setmění, kdy se otvírají oblíbené kluby a bary, láká proto spíše milovníky nočního života.
Nitra
Pod vysokým kopcem Zoborem se rozprostírá kdysi husitské město Nitra. Husité se sem přemístili po bitvě u Lipan a vdechli městu atmosféru, která je ve městě cítit dodnes. Nad městem majestátně ční Nitranský hrad patřící mezi národní kulturní památky Slovenska. Za návštěvu stojí také oblíbené divadlo Andreje Bagára, jenž každoročně láká na bohatý program a kvalitní herecké obsazení.

Termální voda i aktivní odpočinek – to je Bešeňová

ubytování Bešeňová

Obec Bešeňová se rozprostírá na břehu řeky Váh, v dolní části Liptovské kotliny. Obec je od města Liptovský Mikuláš vzdálená asi 17 kilometrů. Tato oblast patří k nejnavštěvovanějším lokalitám na Slovensku a důvodů je hned několik. Turistickým lákadlem je nejen zdejší termální voda, ale také možnost aktivního odpočinku. Najděte si vhodné ubytování Bešeňová a zůstaňte v této půvabné oblasti několik dní.

Číst dál

Thermal Park Bešeňová – místo pro celou rodinu

Ubytování Bešeňová

Thermal Park Bešeňová je název pro moderní termální koupaliště, jehož charakteristikou je nejvíce železitá voda na území Slovenska. Termální park je v provozu po celý rok a na návštěvníky čekají otevřen i kryté bazény. O zábavu se postarají tobogány a nechybí ani pestrá škála doprovodných služeb. Je možné si najít vhodné ubytování v Bešeňové a zůstat v této oblasti několik dní. O zábavu nebude nouze.

Číst dál