Slovenská města, která stojí za návštěvu

ubytovani  na Slovensku

Že Slovensko nejsou jen Košice a Bratislava potvrzují další krásná města, která se stanou ideálním místem pro vaši dovolenou. Cena ubytování na Slovensku se sice s přijetím eura nepatrně zvýšila, i tak se ale stále vyplatí. Kam se tedy vydat?


Trenčín
Jedno z nejstarších slovenských měst leží jen pár kilometrů od našich hranic, a kromě nesčetných památek rozmístěných po celém městě, se může chlubit velkolepou stavbou na vysokém kopci. Trenčínský hrad patří mezi ty vůbec nekrásnější na Slovensku a jeho dominantou je honosný palác, který nechal postavit Zikmund Lucemburský. Procházka po centru města s následným výšlapem k hradu je ideální nejen pro rodiny s dětmi.
Piešťany
Nedaleko Trenčína leží lázeňské město Piešťany, které bývá často označováno jako slovenské Karlovy Vary. Noblesní atmosféra lázeňských kolonád na vás dýchne atmosféru první republiky. Město ožívá hlavně po setmění, kdy se otvírají oblíbené kluby a bary, láká proto spíše milovníky nočního života.
Nitra
Pod vysokým kopcem Zoborem se rozprostírá kdysi husitské město Nitra. Husité se sem přemístili po bitvě u Lipan a vdechli městu atmosféru, která je ve městě cítit dodnes. Nad městem majestátně ční Nitranský hrad patřící mezi národní kulturní památky Slovenska. Za návštěvu stojí také oblíbené divadlo Andreje Bagára, jenž každoročně láká na bohatý program a kvalitní herecké obsazení.