Atypický luxus nejen pro rezidenční domy

  • Napsal Vladimíra Pohanková
  • Published in Ostatní

 

Toužíte po pocitu luxusu, který jen tak u někoho nezahlédnete? Líbí se vám rezidenční domy, ale jejich cena není zrovna nejvíce příznivá vaší peněžence? V tom případě vás potěší možnost prosklených domů.

 

glass entrance to modern house PHWJQQ2 min

 

 

Jednou z přístupných možností, jak se rezidenčním domům přiblížit jsou prosklené domy. Jejich vzhled budí luxus a jednoduchou eleganci, která přetrvá po desetiletí. 

 

Elegance

 

Na prosklených domech je jedna velká výhoda - nikdy nebudou vypadat nevkusně. Jejich vzhled bude vypadat elegantně a utkví okamžitě v paměti. Prosklenou část domu budou obdivovat nejen sousedé, ale i kolemjdoucí. Kromě toho je lze vyzdobit či doplnit závěsy a světýlky, které mohou dodat určitý romantický podtón. 

 

Výhled

 

Další výhodou je bezesporu výhled. Velké prosklené plochy vám umožní neomezenou podívanou do zahrady, louky, lesů nebo na město, které máte u domu. Celou tuto podívanou můžete sledovat v zimě u teplého nápoje z pohodlí domova nebo naopak ve velkých letních teplotách v pohodlí klimatizovaného pokoje.

 

Soukromí

 

S prosklenými domy často souvisí i otázka soukromí. Pokud se obáváte, že vám domy sice zajistí krásný výhled, ale o mohou naopak vzít i část vašeho soukromí, které naskytne příležitost takzvaným “šmírákům”, zahoďte je za hlavu. Prosklené části lze vybavit o závěsy nebo rolety, které zabrání, aby váš důl byl v nevhodných chvílích výkladní skříní.

 

Inspirace

 

Pro inspiraci jsme vybrali pár zajímavých domů, které nás zaujaly nejen elegancí, ale i provedením.

 

Funkcionalistická vila ve Zlínském kraji

 

Vila je postavena ve krásném funkcionalistickém stylu a její provedení je velice moderní. Skládá se ze tří bloků a je do písmene E.

 

Rodinný dům Boskovice

 

V Boskovicích se nachází dům s prosklenými prvky, který ukazuje, jak designově může vypadat i takový rodinný dům.