Jak zbavit nečistot průmyslové podlahy?

  • Napsal Vladimíra Pohanková
  • Published in Ostatní

Už od dob Rakouska-Uherska patří české země mezi průmyslové krajiny, a i po více než sto letech se dá rozhodně říci, že je to fakt. Daří se u nás hlavně strojírenskému průmyslu, zvláště pak výrobcům automobilů.

Výsledek obrázku pro site:jaclean.cz

A k tomu, aby práce probíhala plynule a bez větších problémů je nutné vytvořit pracovníkům ty nejlepší možné pracovní podmínky, mezi něž se bezpochyby řadí i péče o podlahu.
Právě tu je potřeba brát více na vědomí, jelikož kluzké nebo jinak znečištěné podloží může způsobovat nemalé problémy včetně rozličných druhů zranění. A tomu chce z pochopitelných důvodů každý zaměstnavatel zabránit.

Speciální péče


Na rozdíl od běžných provozoven nestačí pouze trochu zamést a pak to vzít ještě jednou celé mokrým hadrem. Čištění průmyslových podlah je přeci jen trochu tvrdší oříšek. Záleží samozřejmě hodně na tom, z jakého materiálu je vyrobeno podloží a o jaké výrobní prostředí se jedná.
Většinou se takováto údržba skládá minimálně z odklizení pevných nečistot včetně prachu, k čemuž obvykle nestačí klasický smeták, ale speciální zametací stroj a důkladného vysátí speciálním silným vysavačem. Na některých pracovištích musí být podlaha, ze které by se mělo dát jíst. Samozřejmě, že je nutné použít i takzvané mokré mytí, ke kterému se využívají rovněž různé druhy přístrojů.

Technika


Již v minulém odstavci bylo naznačeno, že pro úklid průmyslových podlah se nepoužívají klasické pomůcky typu smeták nebo kýbl s vodou, ale daleko sofistikovanější pomocníci, kteří jsou daleko efektivnější.
K nim patří hlavně rozličné podlahové automatické stroje, které mohou být vybaveny různými typy příslušenství. Typické jsou třeba všelijaké druhy kartáčů, které se od sebe liší velikosti, tvrdostí i hustotou štětin. Jejich použití nebo nepoužití záleží na typu podlahy, kterou je nutné uklidit.
Se správnou technikou je možné docílit i odstranění nejen klasického prachu a dalších nečistot, ale kupříkladu i zaschlé barvy nebo čmouh od pneumatik.