Pořízení vysokozdvižné plošiny krok za krokem

  • Napsal Vladimíra Pohanková
  • Published in Ostatní

Co je to vysokozdvižná plošina a k čemu slouží? Jak vybrat správně vysokozdvižnou plošinu? Od jaké společnosti zakoupit pracovní plošinu a proč je právě Inreka tou pravou nabídkou? To vše se dozvíte uvnitř článku.

plosina

 

Co je to vysokozdvižná plošina a k čemu slouží? 

Vysokozdvižná plošina je zvedací zařízení, které obsluhu vybavuje pracovištěm v podobě prostoru uzavřeného košem nebo zábradlím. Pomoci vysokozdvižné plošiny můžete provádět operace ve vysokých výškách či na jiných nepřístupných místech, jako jsou okraje střech, koruny stromů či trolejová vedení elektrických dráh.

Kde si pronajmout nebo koupit vysokozdvižnou plošinu?

Nejen na internetu naleznete celou řadu pronajímatelů, ale i prodejců vysokozdvižných plošin. Proto doporučujeme si udělat zevrubný průzkum trhu, abyste posoudili jaká plošina je pro vás tou nejlepší volbou a nenaletěli podvodným firmám, které od vás chtějí pouze vybrat peníze.

 

Rozhodli jsme se proto udělat průzkum trhu za vás a abychom vás zbytečně nenapínali, rovnou vám oznámíme výsledek. Na inreka-plošiny.cz totiž pořídíte široký výběr kvalitních vysokozdvižných plošin. Inreka se na trhu pohybuje již od roku 1992 a za tuto dobu už splnili neskutečné množství zákaznických požadavků. Můžete se na tuto společnost obrátit kdykoliv, když se něco nevyvede a vždy vám s ochotou rádi pomohou. Pokud se rozhodnete plošinu zakoupit, je také možnost využít výhodného financování. V případě krátkodobého pronájmu můžete využít skvělé ceny od 900,- Kč za den.

Jak vybrat správnou vysokozdvižnou plošinu?

Plošin pro pracovní účely existuje celá řada a je třeba, abychom si je také rozdělili podle příkladu práce, pro kterou bude pracovní plošina sloužit. Pojďme si konkrétní plošiny rozebrat.

Přívěsné vysokozdvižné plošiny se vyznačují jednoduchou ovladatelností, snadnou přepravou a samozřejmě také nízkými provozními náklady. Vysokozdvižnou plošinu lze použít k montáži, údržbě a kontrole energetických, telekomunikačních, stavebních a technických služeb ve výšce 9 až 28 metrů.

Jednoduché a velmi spolehlivé jsou také teleskopické vysokozdvižné plošiny, které umožňují pohyb od země do maximálních výšek 20,5m a bočním dosahem 7,5m až 9,5m. Tyto plošiny jsou také vybaveny kovovou či sklolaminátovou klecí, případně také mohou být v provedení s dvojnásobnou izolací pro práci pod napětím do AC 1000V/50Hz.

Pokud potřebujete plošinu převážně pro montážní, údržbové, revizní práce v energetice, telekomunikaci, stavebnictví a technických službách určitě využijte kloubovou vysokozdvižnou plošinu, která je schopná pracovat ve výšce od 9 metrů do 28 metrů. Výhodou těchto plošin je možnost instalace na jakýkoliv podvozek. Pro práci můžete využít také kloubové teleskopické plošiny, které dokonale kombinují výhody kloubových a teleskopických konstrukcí a umožňují lepší pracovní využití. Maximální pracovní výška je u těchto plošin 28 metrů a boční dosah až 15 metrů.