Posilovna v hotelu je pecka

 • Napsal Vladimíra Pohanková
 • Published in Ostatní

Posilování a fitness je pro mnoho lidí nezbytnou součástí jejich každodenního života. Proto se dnes podíváme na fitness trenažery. Na trhu je jich mnoho, mnohdy jsou pro hobby i profi použití nicméně my se dnes budeme věnovat veslařskému trenažeru a jeho výběru.

fitness trenažery

Co je to veslařský trenažer?

Veslařský trenažér, někdy také trenažér je velmi efektivní fitness stroj, který slouží pro kondiční veslování. Vlivem pravidelného cvičení dochází k růstu svalové hmoty a účinnému procvičení zádových svalů, které je normálně problém procvičit.

Pro koho je určen?

Tento typ trenažeru je určen téměř pro každého. Nicméně ve velkém jej využívají také sportovci různého zaměření. Obecně platí, že tento stroj je určen pro jedince se sedavým zaměstnáním nebo naopak ty, kteří mají problémy s bolestmi zad. Samostatnou skupinu tvoří ženy, pro které je taktéž vhodný, protože posiluje jak záda, tak stehna a hýždě.

Výhody veslování

Cvičení na veslovacím trenažeru má pozitivní vliv na naše zdraví, zejména však ony záda. Kromě jiného je veslování prospěšné pro:

 1. zlepšení kondice a odolnosti,
 2. snižování hladiny stresu a napětí,
 3. spalování tuku,
 4. srdce, cévy a dýchací cesty.

Veslařský trenažer je specifický tím, že nám umožňuje efektivní zpevnění břišního a bederního svalového korzetu, což je velmi výhodné jako prevence proti vzniku bolestí zad, zejména u ohrožené skupiny obyvatel se sedavým zaměstnáním. Vzhledem k sedavému způsobu moderního života však lze doporučit zcela obecně.

Výběr veslovacího trenažeru

Při výběru je dobré se řídit hned několika poznatky a vždy je dobré si jej na vlastní kůži vyzkoušet. Vždy je dobré, řídit se podle osobních preferencí, proč? Není veslování jako veslování, chceme-li zhubnout použijeme jiný model než v případě, že jsme žena nebo aktivní sportovec. Obecně však platí, že bychom měli sledovat tyto parametry:

 1. systém zátěže,
 2. nastavování zátěže,
 3. brzdy,
 4. pojezd,
 5. nosnost rámu.

fitness trenažery

Kde pořídit veslařský trenažer?

Pokud chcete kvalitní trenažer a k tomu kvalitní rady, navštivte e-shop FitnessČR, který má ve svém sortimentu jen ty nejkvalitnější trenažery za ty nejlepší ceny na trhu.